تعریف حسابها در فروش
ارسال شده توسط سمیرا خالقی در 05 August 2018 10:30 AM

تعریف حساب

هنگامی که ارتباط برنامه فروش با برنامه حسابداری مالی برقرار شده باشد، کاربر فروش در این بخش صفحه ای مطابق با شکل زیر را مشاهده خواهد کرد:

1

همانطور که ملاحظه می کنید این صفحه دارای کلیدهایی تحت عناوین: "ذخیره"، "خروج"، "بازسازی"، "اکسل" است و شامل قسمت هایی: "اشخاص"، "انبار"، "کالا"، "گروه کالا" می باشد.

هر کدام از قسمت های بالا چنانچه ارتباط با برنامه حسابداری برقرار باشد، اطلاعات حسابهای معین و حسابهای تفصیلی (حتی سطوح تفصیل 2 و 3) در ستون های مربوط به خود آورده می شوند و این در صورتی است که در برنامه حسابداری، اجازه دسترسی سایر سیستم ها (برنامه فروش) به حسابهای معین و حسابهای تفصیلی سیستم حسابداری مشخص شده باشد.

به عنوان مثال در تصویر بالا در قسمت تعریف حساب "اشخاص"، ستون معین و تفصیل مربوط به هر شخص در فروش متناظرا حساب معین و تفصیلی از برنامه حسابداری را دارا می باشد.

چنانچه بخواهید تغییری در این انتخاب حاصل نمایید یا اینکه برای شخص جدیدی در فروش حساب معین یا تفصیلی را اختصاص دهید، کافی است در روی ستون مربوط به آن شخص فروش دو بار کلید سمت چپ ماوس را کلیک نمایید. آنگاه لیست حساب های متناظری که برنامه فروش به آنها دسترسی خواهد داشت را ملاحظه خواهید کرد و با ماوس یا درج شماره مورد نظر انتخاب خود را انجام خواهید داد یا برای تغییر آنچه که قبلا انتخاب شده است، عبارت موجود را پاک کرده و آیتم جدید را انتخاب خواهید کرد.

این عمل برای تمام قسمت های دیگر و ستون های معین و تفصیلی 2 و 3 عینا صادق است. همانطور که در اشکال بعدی مشاهده می کنید:

تعریف حساب های معین و تفصیل برای هر کالای تعریف شده در سیستم فروش:

3

تعریف حساب های معین و تفصیل برای گروه کالای تعریف شده در سیستم فروش:

4

هر کدام از ستون های معین، تفصیل، تفصیل 2، تفصیل 3 چنانچه بنابر نظر کاربر فروش و حسابداری مورد استفاده نباشند، می توانند کاملا حذف گردند و ستون های مورد نیاز نمایش داده شوند.

کلید "ذخیره" : هنگامی استفاده می شود که اطلاعات حساب های یکی از قسمت ها را تغییر داده باشید. با این کلید قادر به ذخیره سازی تغییرات خواهید بود.

کلید "خروج" : جهت خروج از این فرم

کلید "بازسازی" : هنگامی استفاده می شود که تغییراتی را پشت سر هم در قسمت های مختلف ایجاد کرده باشید و بخواهید آنها را هم اکنون ملاحظه نمایید.(قبل از زدن کلید ذخیره)

کلید "اکسل" : برای ارسال اطلاعاتی که مشاهده می کنید به برنامه اکسل مایکروسافت

(0 رای)
مفید بود
مفید نبود

نظرات (0)
© Copyright 2018 Sinor. All Right Reserved - تمامی حقوق مادی و معنوی برای Sinor محفوظ است.